Jak założyć bloga

Wszystkie czynności są szybkie, bezpieczne i bezpłatne. Za używanie poczty Gmail czy prowadzenie swojego bloga, nic nie zapłacisz.


Aby założyć bloga na Bloggerze musisz mieć konto Google. Konto to składa się z adresu Gmail oraz profilu.

Jeśli nie masz konta Google, musisz je utworzyć:
- wejdź na stronę tworzenia konta i po prostu wypełnij wszystkie rubryki oraz wykonaj polecenia.

Tu uwaga: ponieważ w Google adresów są miliony często zdarza się, że ten który chcielibyśmy mieć, jest już przez kogoś zajęty. Wówczas nie pozostaje nic innego, jak wymyślić nowy adres... i nowy ... aż do skutku ;)Po założeniu konta Google wejdź na stronę www.blogger.com, wpisując ten adres w przeglądarce. Logujesz się w tej witrynie, posługując się hasłem z Gmaila.

Na stronie 'Witamy w Bloggerze' wpisujesz swoją nazwę, (przez siebie ustaloną) pod jaką Blogger będzie Cię wyświetlał.

Przechodzisz do następnej strony i klikasz 'Utwórz nowego bloga'.
Tu ustalasz tytuł i adres, które dowolnie, samodzielnie wybierasz.
I tu też możesz od razu wybrać szablon czyli szatę graficzną, w jakiej Twój blog będzie się prezentował. Proponuję na początek kliknąć w szablon 'Prosty' (później będzie można go zmienić).

Następnie klikasz w 'Utwórz bloga'. W tym oknie już zobaczysz swój blog, to znaczy jego tytuł, ale jeszcze bez zawartości.

Kliknij w znajdujące się pod tytułem bloga polecenie: Zacznij publikować. Otworzy się okno z edytorem. I już możesz zacząć pisać pierwszy post oraz umieścić zdjęcia.
Po prawej stronie, w kolumnie 'Ustawienia posta' klikasz 'Etykiety' i wpisujesz słowa-znaczniki, które będą odpowiednio ten tekst kwalifikowały.
Klikasz 'Gotowe' a następnie 'Opublikuj'.

W tej chwili masz już w internecie swój własny blog, z pierwszym wpisem.
Możesz się nim pochwalić, podając znajomym jego adres URL (czyli to, co wyświetla się na pasku adresu, u góry przeglądarki;)

Powodzenia, i miłego blogowania!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz